Aukcje internetowe z monetami

      1 komentarz do Aukcje internetowe z monetami

Osoby, których hobby jest numizmatyka, często szukają nowych okazów do swoich zbiorów na przeróżnych aukcjach internetowych. Często zdarza się tak, że osoba wystawiająca na licytację jakąś monetę nie wie w rzeczywistości ile może być ona warta. Ustanawia jakąś minimalną cenę i czeka kto da najwięcej. Często okazuje się, że ich przedmiot jest bardzo wartościowy i ludzie licytują za niego spore kwoty.

Zdjęcie znalezione na stronie Flickr.com

Jest to na pewno miłym zaskoczeniem dla sprzedawcy. Niestety czasem zdarza się, że sprzedający, chcąc zarobić jak najwięcej pieniędzy, po prostu oszukują. Wystawiają na licytację monetę, która nie jest nic warta, jest falsyfikatem, a w opisie podaje, ze to drogocenny oryginał. Niestety nieuczciwych sprzedawców w Internecie jest sporo, można się naciąć i zostać oszukanym. Często nie sposób przewidzieć intencje sprzedającego i domyślić się, że chce on nas oszukać. Jednak istnieje wiele sposobów na to, aby nie dać się nabrać. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i przed każdą transakcją dokładnie zweryfikować sprzedającego.

1 thought on “Aukcje internetowe z monetami

  1. Fotograf Kartuzy

    Kupowałem często monety (w sumie banknoty również) na Allegro i powiem szczerze, że każda moneta przyszła. Nie ważne czy użytkownik miał 15 komentarzy, czy kilkadziesiąt. Zadowolony jestem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *