Ceny monet

      1 komentarz do Ceny monet

Każdy numizmatyk, nie zależnie od tego, czy profesjonalny, czy też amator, sprawdza ceny danych monet, pozwala to, na określenie tego, jak bardzo warta jest oferta, w szczególności często cenę sprawdzają amatorzy, którzy jednak nie mają często takich kolekcji i wiedzy, jak profesjonalni numizmatycy. Cena jest zależna od tego, czy kupujemy oryginał czy kopie, wiadomo, że oryginalne monety z wielu okresów są droższe i to często bardzo mocno od kopii, zależy czy chcemy kupić taniej, czy drożej. Jednak warto pamiętać, że to, czy kupimy oryginał czy kopię jest ważne.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Oryginał często jest droższy po pewnym czasie, wartość monet wzrasta wraz z czasem, dlatego walka o oryginały, często drogich monet i rzadkich jest taka ważna. Również cena jest zależna od tego, czy kupujemy w sklepie, skupie, czy też od innej osoby. Wiadomo, że sklepy i skupy chcą zarobić na danej monecie, jak i również mieć jakiś zysk z interesu. Wszystko zależy od wielu czynników, jednak musimy ciągle rozwijać naszą wiedzę z zakresu samych monet i ich cen, zawsze można zapytać się bardziej doświadczonych numizmatyków o cenę.

1 thought on “Ceny monet

  1. pożyczki ratalne

    Niestety ceny monet to loteria. Sam byłem ciekawy co z tego będzie i zamiast lokaty wybrałem monety. Myślałem, że z czasem cena monet będzie wzrastać, a od kilkunastu lat jestem na minusie. Zbierałem monety PRL i z Ukrainy jakieś okazy ze zwierzakami. Mogłem zainwestować w złoto ale nie było pieniędzy, a pożyczki nie chciałem wziąć.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *