Dbaj o swoje monety

      Brak komentarzy do Dbaj o swoje monety

Posiadacze monet wykonanych ze szlachetnego kruszcu np. ze srebra mają co najmniej kilka sposobów ich przechowywania. Niektóre banki proponują swoim klientom sejfy bankowe za które pobierają odpowiednie czynsze. Jest to jednak rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli monet zakupionych w celach inwestycyjnych. Z reguły kolekcjonerzy srebrnych monet przechowują je w domu. Należy jednak robić to umiejętnie tak aby monety nie uległy uszkodzeniu czy zniszczeniu.

Zdjęcie znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

Np. monety srebrne często ulegają utlenieniu co sprawia że zmieniają kolor i reagują na niskie bądź wysokie temperatury, dlatego temperatura powinna być stała, umiarkowania, nie powinno być tez wilgoci w powietrzu. Można również przechowywać takie monety w specjalnych hermetycznych pojemnikach dających duże zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi. Bez względu na powyższe uwagi monety zawsze trzeba zabezpieczać, nawet jeżeli są umieszczone w klaserze czy albumie nie powinno się ich bez powodu wyjmować albo przekładać.

Trzeba wybierać takie albumy które dają możliwości oglądania zarówno awersu jak i rewersu monety. Nie trzeba jej wtedy wyjmować. Trzeba również zwrócić uwagę na rodzaj tworzywa z którego jest wykonany album, jaki jest rodzaj plastikowej osłonki chroniącej monetę, czy nie będzie powodował nalotu na monecie i czy będzie odpowiednio przeźroczysty co pozwoli na dokładne jej oglądanie. Każdy taki album posiada kieszonki w kształcie kopert do których wkłada się monety, ważne aby posiadały zabezpieczenia przed wyślizganiem się monet czy wypadanie.

Album powinien również posiadać rożne wielkości tych kopert dla różnego rodzaju monet o różnych nominałach. Nie należy szukać oszczędności kupując taki album. Czym droższy tym lepsze, mocniejsze i właściwsze tworzywo, dlatego warto dołożyć kilka złotych aby zakupić coś co posłuży nam dłużej a co najważniejsze odpowiednio zabezpieczy nasze monety. Dla osób o nieco zasobniejszych portfelach proponuje się specjalne szuflady do przechowywania monet wykonane z drewna, ozdobione materiałem itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *