Jaki jest prawdziwy numizmatyk?

      1 komentarz do Jaki jest prawdziwy numizmatyk?

Numizmatyka to zarówno nauka pomocnicza historii i archeologii, ale też i hobby. Jako hobby jest chyba najbardziej popularna zaraz po zbieraniu znaczków pocztowych. Prawdziwy numizmatyk nie ogranicza się jednak tylko do zbierania monet. Niejako przy okazji poszerza swoją wiedzę nie tylko na temat samych monet, ale też wiedzę z zakresu historii czy procesach produkcji tychże monet. Sporo czasu musi poświęcić także na opis swojego eksponatu, uwzględniając w tymże opisie pochodzenie monety czy jej szacowany wiek.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Swoje eksponaty musi także gdzieś przechowywać chroniąc je przy tym przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem. I tu z pomocą przychodzą specjalistyczne sklepy (przeogromny ich wybór odnajdziemy w Internecie) oferujące akcesoria do przechowywania monet. Są to różnego rodzaju kasety, klasery, palety, albumy czy też kapsle na monety. Numizmatyka to również okazja do spotkania czy poznania ciekawych ludzi. Są przecież aukcje czy giełdy, na których oprócz zdobycia nowego okazu jest szansa na wymianę doświadczeń czy otrzymanie cennej porady.

1 thought on “Jaki jest prawdziwy numizmatyk?

  1. Team Building

    Dużo osób zbiera monety 2 zł lub 5 zł. Oczywiście chodzi mi o kolekcjonerskie i myślą, że są osobami, które znają się na numizmatyce. Jeszcze do tego dołożyć wspomniane w artykule kapsle czy palety na monety. Prawdziwy numizmatyk posiada półkę z książkami o monetach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *