Klasery i skrzyneczki

      1 komentarz do Klasery i skrzyneczki

Każdy z numizmatyków stara się trzymać swoje monety w jednym miejscu, dlatego też większość kupuje specjalne klasery z przygotowanymi do tego już koszulkami, które pozwalają na trzymanie w nich monet. W zależności od naszych potrzeb możemy znaleźć rożnej wielkości klasery, tak samo różnej wielkości „pojemniki” na monety w koszulkach.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Część z numizmatyków swoją kolekcję trzyma w specjalnych skrzyneczkach, możemy znaleźć takowe w Internecie, są one wygodne, i wyglądają bardzo elegancko, jednak ich minusem jest cena, ponieważ specjalne półeczki trochę kosztują, co sprawia, że jak zapełni się jedną to, trzeba kupić następną, czasem również trzeba dokupić dodatkową skrzynkę, gdy nie mieszczą się już w niej półki. Klasery oczywiście są tańsze, jednak nie mają tak eleganckiego wyglądu. W zależności od naszych potrzeb i możliwości możemy przebierać w możliwościach, dlatego też nie warto myśleć, między tym co wybrać, ale kupować to, co chcemy, możemy kupić i klasery i skrzynki, jak same klasery lub same skrzynki, wybór należy do nas.

1 thought on “Klasery i skrzyneczki

  1. laryngolog-foniatra.pl

    Polecam kupować skrzyneczki nie przeznaczone do monet, ponieważ ich cena jest kosmiczna. Bardzo łatwo znaleźć skrzynki odpowiedniej wielkości. Przykładowo zwykła skrzynka kosztuje 50-100 zł, a podobna z napisem “monety” ponad 250 zł.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *