Mennica Polska

      Brak komentarzy do Mennica Polska

Mennica Polska jest zdecydowanie jedną z najlepszych mennic na świecie. Nasza mennica istnieje od roku 1766 i od tamtej pory cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie. Jednym z powodów, dlaczego tak właśnie jest, jest fakt, że nasza mennica bije monety, które są prawnym środkiem płatniczym w innych krajach. Na przykład, produkuje ona dolary. Natomiast, w roku 2001 Mennica Polska wydała srebrną monetę „Szlak Bursztynowy” o nominale 20 zł. Jej cena wzrosła aż do zawrotnej kwoty równej 1 300zł.

Zdjęcie znalezione na stronie Starybrowar5050.com

Mennica Polska produkuje nie tylko monety ze złota czy srebra, ale często zdobi je kamieniami szlachetnymi. Tym samym, monety stają się przedmiotem pożądania nie tylko dla kolekcjonerów numizmatów, ale również dla miłośników różnego rodzaju kruszców. Bursztyny w numizmatyce są nadzwyczaj genialnym pomysłem, gdyż poprzez swoje szerokie zastosowanie na przełomie tysięcy lat zyskały one ogromne grono miłośników. Bursztyn stosowany był w lecznictwie, magii, sztuce i oczywiście w jubilerstwie.

Mennica Polska wyprodukowała srebrna biżuterię artystyczną – jest to srebrna moneta – zawieszka o nominale jeden dolar, która ozdobiona jest właśnie bursztynem. Poza tym, nasza mennica wypuściła na rynek serię zatytułowaną „Szlak Bursztynowy”. „Szlak Bursztynowy” jest to seria dziewięciu niezwykłych monet kolekcjonerskich ozdobionych bursztynem, które zostały wykonane w dwóch edycjach: w srebrze o nominale jeden dolar oraz ze złota o nominale pięć dolarów. Mennica Polska poprzez tę kolekcję pragnie upamiętnić główne miasta, przez które przebiegał dawny szlak powiązań handlowych pomiędzy europejskimi krajami Morza Śródziemnego, a ziemiami leżącymi na południowym wybrzeżu Bałtyku.

Awersy monet zdobi zarys wybrzeża Morza Bałtyckiego, a na nim jest rzymski powóz, jakim bursztyn był przewożony prze Rzymian znad Bałtyku do Włoch. Poza emisją tej serii zostały wybite dwie monety „Europa” zdobione aż dziewięcioma bursztynami. Efekt jest po prostu zachwycający, bowiem moneta ta wygląda niczym cud, jest naprawdę bardzo piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *