Monety bulionowe – wartość

      Brak komentarzy do Monety bulionowe – wartość

Oprócz monet kolekcjonerskich różne mennice w na świecie biją z metali szlachetnych takiej jak (platyny, srebra i złota) tzw. monety bulionowe. Monety bulionowe zawierają wielokrotność lub część uncji czystego kruszcu wykorzystanego do ich produkcji. Moneta bulionowa typowy produkt inwestycyjny, szczególnie tyczy się to monet złotych. Monety bulionowe to produkt traktowany jako lokata kapitału i kupowany zamiast zwykłych sztabek złota Cena złotych monet bulionowych uzależniona jest często od kursu złota na giełdzie londyńskiej oraz kursu dolara.

Zdjęcie znalezione na stronie Allegro.pl

Monety te ze względu że są wybijane w dość niskich nakładach z czasem zyskają na wartość kolekcjonerskią. Najbardziej znany pochodzi z RPA Krugerrand, australijski Samorodek (Nugget), kanadyjski Liść Klonowy (Maple Leaf), brytyjski Britannia oraz amerykański Orzeł (Eagle). W Polsce do monet bulionowych monet zaliczany jest wykonany ze złota Orzeł Bielik Temat monet bulionowych w przeciwieństwie do monet kolekcjonerskich jest nierozerwalnie związany ceną kruszcu z ajkiego zostały wykonane. Najczęściej jest to złoto bądź srebro chociaż zdarzają się również monety platynowe i mosiężne.

Zarabianie na monetach bulionowych jest rzeczą co najmniej pewną. Ich wartośc nigdy nie spada poniżej wartości krusząca. Co całkowicie eliminuje groźbę bankructwa. Zwłaszcza w czasach kryzysu ekonomicznego to świetny sposób na inwestycję. Duży atutem jest niewątpliwie duża płynność i niskie wymagania kapitałowe. Wystarczy około sześciu tysięcy rocznie. Na monetach można zarobić również na ich wartości kapitałowej, kolekcjonerskie a także na wzroście wartości złota czy srebra.

Wielu ludzi w ten właśnie sposób powiększą swój majątek, niewiele przy tym ryzykując. Jeżeli ktoś chce zainwestować w monety bulionowe a nieba rdzo zorientowany jest w temacie może powierzyć to eksperta w tej dziedzinie. Ich prowizja to zaledwie kilka procent od transakcji a mamy pewność że doradzą nam najlepiej dla naszego portfela inwestycyjnego a nasze pieniądze zostaną właściwie zainwestowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *