Numizmaty na wystawie

      Brak komentarzy do Numizmaty na wystawie

Dzisiejsza sieć internetowa pozwala znaleźć praktycznie wszystko, co chcemy zobaczyć. Internet jednak to nie to samo co rzeczywistość. Wprawdzie okazy różnych monet z całego świata, różnych krajów, współczesnych i tych z przeszłości możemy dokładnie obejrzeć nie ruszając się z własnego domu, ale móc je podziwiać na przykład na wystawie to zupełnie inna rzecz. Prawdziwy fascynat sztuki zbierania monet wie o tym doskonale, toteż wystawa numizmatyczna to jest coś obowiązkowego dla każdego miłośnika sztuki kolekcjonowania monet i banknotów. Takie imprezy są organizowane w różnych ośrodkach, w całym naszym kraju, ale jest również coś takiego jak stała wystawa numizmatyczna.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Obecnie w Warszawie, w centrali Narodowego Banku Polskiego coś takiego jest organizowane. Taka wystawa jest dobrą okazją dla każdego numizmata, który akurat nie ma czasu w wyznaczonym, krótkim terminie i może skorzystać z tej oferty, która obowiązuje przez bardzo długi okres czasu. W trakcie wystawy zmieniają się jedynie poszczególne jej tematy oraz odpowiadające im oczywiście okazy numizmatyczne. Obecnie od końca maja tego roku można podziwiać monety związane z osobą naszego polskiego papieża, Jana Pawła II. Wystawa ta zatytułowana jest “Santo Subito” i wstęp na nią, co również jest elementem zachęcającym, jest bezpłatny.

Uczestnicząc w takiej wystawie, jest również możliwość skorzystania z usług fachowego przewodnika, ale tylko w przypadku wcześniej zgłoszonych grup zorganizowanych. Tematy wystawy, które były wcześniej traktowały o pieniądzach Kraju Środka, polskich monetach kruszcowych datowanych od dziesiątego wieku, polskich pieniądzach papierowych od wieku osiemnastego oraz polskich monetach i banknotach, które występowały w naszym kraju od wieku dziewiętnastego. Jak widać tematy te są bardzo intersujące, przynajmniej z punktu widzenia osoby kochającej numizmatykę i takie wystawy zasadniczo cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Można nie tylko czegoś ciekawego się dowiedzieć, ale i zawrzeć nowe znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *