Wybór akcesoriów

      Brak komentarzy do Wybór akcesoriów

Masz w planie założyć kolekcję numizmatyczną? Jeżeli odpowiedź jest twierdzącą, musisz pamiętać o tym, że kolekcja, to nie tylko same eksponaty. Nieodłącznym elementem każdej kolekcji są wszelkiego rodzaju akcesoria w które musimy się zaopatrzyć aby nasza kolekcja mogła nas cieszyć bez ryzyka jej zniszczenia. Tego każdy chciałby uniknąć. Ale żeby to się udało dobrze jest zaplanować sobie w wydatkach, również akcesoria. Wybór mamy szeroki. W zależności od przeznaczenia możemy znaleźć szereg klaserów, kaset, kuferków, etui, kapsli. Ale nie można też zapomnieć o takich przedmiotach jak lupa, waga, pinceta, dobra lampa.

Zdjęcie znalezione na stronie Bigduo.pl

Nie we wszystko musi zaopatrzyć się początkujący numizmatyk. Jednak o jednym musi pamiętać. Że od samego początku swojej przygody z numizmatyką, od kiedy wejdzie on w posiadanie pierwszych monet i banknotów, to musi zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania. Dzięki temu przetrwają one bez uszkodzeń i zabrudzeń. W bezpieczny sposób zabrudzenia mogą zostać usunięte jedynie przez specjalistę. A to wiąże się zarówno z kosztami jak i pewnym ryzykiem. Zatem warto temu zapobiec. Jeżeli nasza kolekcja dopiero zaczyna rosnąć, lub nie mamy jeszcze pełnej wizji czy też sprecyzowanego kierunku, nie musimy od razu kupować eleganckiego kufra na sto czy więcej monet.

Na początku wystarczy, że zaopatrzymy się np. w woreczki strunowe, koperty ochronne, kapsle, klasery. Woreczki są o tyle dobre, że są niedrogie, przezroczyste i szczelne. Koperty podobnie jak woreczki, jednakże aby oglądnąć monetę, trzeba ją wyjąć. Lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalne kapsle lub klasery do których możemy dokupywać pojedyncze strony. Klaser możemy uzupełniać na bieżąco i systematycznie dokupywać takie rodzaje stron z takimi przegródkami jakie są nam akurat potrzebne. Kapsle wydają się być najbardziej praktyczne. Doskonale zabezpieczają monety przed uszkodzeniem, porysowaniem, zabrudzeniem. Są wykonane z przezroczystego tworzywa dzięki czemu możemy w rękach dowolnie je oglądać. Dodatkowym atutem jest fakt, iż monetę w kapslu możemy umieścić w przegrodach kaset, etui i kuferków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *