Zostań kolekcjonerem monet

      Brak komentarzy do Zostań kolekcjonerem monet

Jeśli uważasz, że masz wystarczająco dużo czasu, samozaparcia i trochę kapitału, który jesteś w stanie spożytkować dla własnego hobby, to moją propozycją jest numizmatyka. Kolekcjonowanie monet jest ludzką pasją od wielu, wielu lat. Kolekcjonować można nie tylko egzemplarze polskie ale również serie z całego świata. Ja chciałbym się jednak tutaj skupić na monetach polskich. Numizmaty z lat 1972-2009 są bardzo ciekawe. Wydane w różnych kruszcach, w różnych kształtach i nakładach. Każdy pasjonat wybierze coś dla siebie. Monety przedstawiają bowiem zwierzęta chronione w Polsce, poczet królów polskich, ważne osobistości z naszego życia historycznego i kulturalnego, przeróżne budowle, upamiętniają wydarzenia. Można wyposażyć się na przykład w całą serię upamiętniającą wybranie Karola Wojtyły na papieża, dotyczącą jego pontyfikatu i kolekcję wydaną z powodu śmierci papieża.

Zdjęcie znalezione na stronie Cenum.pl

Zdjęcie znalezione na stronie Cenum.pl

Jeśli interesuje nas przyroda to zdecydowanie warte polecenia są monety przedstawiające zwierzęta chronione. W czasach PRL wyszła bardzo dobrze wydana kolekcja srebrnych monet kolekcjonerskich, która zawiera 12 różnych numizmatów, wykonanych metodą lustrzankową o gładkim kancie. Interesujesz się historią? W latach 1972-2009 wyszło również coś dla Ciebie ! Poczet królów polskich, który przedstawia naszych monarchów jest również czołową kolekcją współczesnej polskiej numizmatyki. Ceny tych monet wahają się od 80 nawet do 600 złotych. Mieszko I, Bolesław Chrobry, Stanisław August Poniatowski – to jedynie przykłady z wyżej wspomnianej serii. Królów możemy zobaczyć w postaci stojącej, dynamicznej oraz w postaci popiersia. Warto zainteresować się więc tymi egzemplarzami.

Jeśli lubisz i cenisz polską kulturę, to od lat 70-tych wychodzą cyklicznie monety przedstawiające polskich literatów, malarzy i innych. Jeżeli jednak bardziej od kolekcjonowania interesuje Cię zarobek…monety kolekcjonerskie to odpowiedź na Twoje potrzeby. Kupując odpowiednie monety możesz w przeciągu stosunkowo krótkie czasu zarobić na nich od 20 do 200% ! Z tego co mi wiadomo, żadna forma inwestycji nie przynosi tak szybko takich dużych zysków. Ryzyko również nie jest duże. Cena monety nie spadnie bowiem poniżej ceny rynkowej zawartego w niej kruszcu. Dodatkowo każda moneta ma mniejszą lub większą wartość kolekcjonerską, która zdecydowanie podwyższa jej cenę. Złota moneta, wydana w małym nakładzie i o niższym nominale (np. 100 złotych) to moim zdaniem najlepsza inwestycja. Po kilku latach można na niej naprawdę nieźle zarobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *